Pomůžeme. Napište s čím.
Nebo vyberte ze seznamu.-
Můžu získat lepší cenu?
RUSCONA a GLAMORA jsou značky určené pro profesionální užití. Našimi koncovými zákazníky jsou přímo profesionálové, tedy nehtařky a nehtová studia. Ceny jsou nastaveny od základu tak, abychom nemuseli se svými zákazníky hrát žádnou hru. Naše produkty spadají do kategorie prémiových, ale ceny jsou trvale nastaveny na úroveň, kdy jsou dostupné široké vrstvě zákazníků a v čase se prakticky nemění. Považujeme to za daleko férovější přístup, než nastavit cenu vysoko a poté si vymýšlet slevy. Zákazník se možná na chvíli cítí lépe, že dostal slevu, v konečném důsledku však neustále osciluje mezi běžnou cenou a zlevněnou cenou a neví, kdy bude cena zase natolik dobrá, aby mohl nakoupit. U nás tento problém neexistuje. Ceny, které vidíte na eshopu Ruscona.cz, jsou nejlepší možné a poskytují špičkový poměr ceny a výkonu.
Jediný způsob, jak dosáhnout na dotaci od značky RUCONA, je zapojení do našeho VIP týmu. Pakliže vaše práce dosahuje úrovně Novice nebo Master, můžeme se domluvit na vstupu do VIP týmu (kdy certifikované studio získává přístup k benefitům RUSCONA vč. finanční dotace na produkty), postuje na sociální sítě pod značkou RUSCONA a je součástí RUSCONA rodiny.
-
Obsahují RUSCONA/GLAMORA produkty akryláty?
Odpověď na tuto otázku nelze pojmout jako jednoduché ANO, NE. Na úvod chceme říct, že veškeré naše produkty z kosmetické kategorie (Gellaky, UV/LED gely, stavební gely) vyrábíme v EU při splnění veškerých přísných nároků EU na kosmetické produkty. Byť jediný produkt z této kategorie nepochází z Číny nebo produkce mimo EU.
Co se týče akrylátů, ano, produkty vytvrzované v UV/LED lampě určité druhy akrylátů obsahují. Pokud některý výrobce tvrdí, že jeho produkt určený k vytvrzení světlem tyto látky neobsahuje, na 99 % lže. Bez této složky nelze lak/gel v lampě vytvrdit a dosáhnout vysoké pevnosti a dlouhé výdrže. Hydroxyetylmetakrylát (HEMA) a další monomery esteru metakrylátu (např. Di-HEMA trimetylhexyl dikarbamát (Di-HEMA-TMHDC), etoxyetylmetakrylát, hydroxypropylmetakrylát, izobornylmetakrylát, izobutylmetakrylát, a jiné) jsou totiž filmotvorné látky, na nichž celý proces stojí.
Ale POZOR. Není akrylát jako akrylát. Většina našich dodavatelů v posledních letech přešla na skupinu složek Di-HEMA, které jsou i podle stanoviska EU příznivější pro nehet i lidskou pokožku. Pokud hledáte produkt blízko BIO kategorii, je nutné vyloučit produkty vytvrzované v lampě a přejít na některé peel-off laky nebo klasické laky. Jejich výdrž je však naprosto mizerná, to asi víte. Některé novinky v této kategorii chystáme, nejde však zdaleka o náhradu produktů z kategorie Gellak nebo UV/LED Gel.
-
Školení probíhají jenom ve Zlíně nebo i v jiných městech?
Školení probíhají v různých městech, nicméně jsou to školení individuálně organizované naším VIP týmem. Oficiální termíny RUSCONA probíhají v našich moderních školících prostorách ve Zlíně.
-
Musím si brát materiál na školení?
Všechen materiál je k dispozici na školení, takže si s sebou nemusíte nic brát, snad jen dobrou náladu. 🙂
-
Dostanu po školení certifikát?
Po skončení školení dostane každý účastník certifikát o úspěšném absolvování školení.
Ale tento certifikát neprokazuje požadovanou odbornou způsobilost potřebnou pro vyřizování živnosti.
-
Proč se někdy liší odstín barevného gelu na stránce s tím ve skutečnosti?
Barevné gely, které jsou na stránce jsou focené co nejpřesněji se dá. Každý se porovnával, upravoval do co nejreálnější podoby na kalibrovaném IPS monitoru. Někdy se ovšem setkáme s tím, že nám píšete, že se gel nepodobá s fotkou na stránce. Tu je potřeba brát do úvahy fakt, že každý monitor, každý mobil má jiný displej, jiné nastavení, jas, kontrast a podobně. Jinak vám barvu zobrazí například iPhone a jinak Samsung. Rozdíl je také i v rámci jednotlivých značek, kde např. Samsung nižší řady zobrazuje barvy jinak jako například Samsung vyšší řady.
Jediné co můžeme udělat je to, že se snažíme přidávat ke gelům i fotky nehtů, kde byly jednotlivé barvy použité. Aspoň pro trošku reálnější představu, ale vždy platí, že každý monitor zobrazí jednotlivé barvy jinak a ne vždy jsou totožné s realitou.
-
Co dělat, když mi dorazila poškozená zásilka?
Pokud přišlo v balíčku něco poškozené, prosíme obratem nám pošlete mail na objednavky@ruscona.cz nejlépe i s fotkou poškozeného produktu.
Většinou hned pošleme nový kus.
-
Má Ruscona někde kamennou prodejnu?
RUSCONA nedisponuje klasickou sítí kamenných prodejen. A má to zcela pragmatický důvod. Kamenná prodejna potřebuje fyzický prostor v budově, tedy nájem a fyzickou obsluhu, tedy personál. Provozovat širokou síť kamenných prodejen je finančně velmi nákladné a museli bychom kvůli tomu zvyšovat prodejní cenu produktů. A to dělat nechceme. Chceme, aby prémiová kvalita RUSCONA a GLAMORA byla dostupná co největšímu počtu nehtařek. Showroom s produkty RUSCONA a GLAMORA pro vás máme připravený v české centrále ve Zlíně a chystáme i jednu speciální novinku, která vám přiveze showroom až pod nos. Výhledově bude showroom otevřen také v Praze. Osobní odběr balíčků v centrále RUSCONA Česko je možný v pracovní dny od 8 do 16 hod.
-
Co dělat, pokud jsem do své objednávky něco zapomněla přidat nebo chci něco změnit?
V případě, že jste po odeslání objednávky zjistili, že jste se spletli nebo na něco zapomněli pošlete mail na objednavky@ruscona.cz. Kolegyňky Vám to ihned upraví a pošlou na e-mail novou objednávku.
-
Můžu na gellakovou bázi použít i klasický barevný gel?
Gellakové báze jsou elastičtější a pružnější jako klasické gely. V případě že se rozhodnete použít na gellakovou bázi barevný gel a ne barevný gellak, vzniká riziko odloupnutí nebo zlomení nehtu. Je to kvůli tomu, že barevné gely jsou podstatně tvrdší jako gellaky a tím pádem tyto vrstvy spolu “nespolupracují”.
-
Jak mám odstranit gellak z nehtů?
Gellak odstraňujeme nástavcem určeným na zbrušování starého materiálu nebo Removerem (zpravidla acetonový).
Pokud se rozhodnete pro použití Removeru:
– Poslední ukončovací vrstvu zbrousíme pilníkem.
– Na buničinu aplikujeme Remover (pokud máte Remover fólie, tak místo buničiny a alobalu můžete použít tyto fólie)
– Po nasáknutí buničiny Removerem ji přiložíme na gellakový nehet a zabalíme alobalem.
– Remover bude následně působit 10 až 15 minut.
– Po uplynutí času dejte alobal s buničinou pryč.
– Gellak odstraňte špachtličkou určenou na odstraňování gellaku nebo pomerančovým dřívkem.
– Nehet můžete dočistit od zbytků gellaku pilníkem. -
Jakou bázi použít na měkké a jakou na tvrdé nehty?
Pokud jsou nehty tvrdé, nejlepší je zvolit pružnou bázi – např. Medium base.
Pokud jsou nehty měkké, zpevňujeme je tvrdší bází – např. Master base, Quick base nebo Strong base.
Pokud jsou ale nehty velmi křehké, doporučujeme použít nejprve tenkou spojovací vrstvu s Medium base a po polymerizaci následně tvrdší bázi, z výše vzpomínaných.
-
Proč gellak na mých nehtech nedrží?
Tak jako u gelových nehtů, tak i u gellaku je důvodů více a celý postup je potřeba dodržovat.
Nejpodstatnější část je příprava nehtu, která musí být udělána důkladně. (O přípravě nehtu se dozvíte víc v sekci gelové nehty, otázce „Co znamená příprava nehtu“) Další podstatná věc je nanášení. S gellakovou bází vytvoříme malý C-oblouk a nezapomínáme na zabalení volného okraje. Pokud tak neuděláme může dojít k odlupování od špičky.
A poslední část, která je velmi důležitá je správné zvolení gellaku na konkrétní typ nehtů:
– Pokud jsou nehty tvrdé, nejlepší je zvolit pružnou bázi – např. Medium base.
– Pokud jsou nehty měkké, zpevňujeme je tvrdší bází – např. Master base, Quick base nebo Strong base.
– Pokud jsou ale nehty velmi křehké, doporučujeme použít nejprve tenkou spojovací vrstvu s Medium base a po polymerizaci následně tvrdší bázi, z výše vzpomínaných. -
Proč se mi gellaková barva po polymerizaci celá smrštila a zůstala uvnitř “mokrá”?
Barevné gellaky Ruscona jsou velmi silně pigmentované, vyžadují si silné lampy a nanášejí se v tenké vrstvě. V klasických lampách je problém s polymerizací a je potřebné dlouhé tvrdnutí. Proto doporučujeme spíše UV/LED lampy (ideálně 48W).
Pokud nanesete barvu v hrubší vrstvě, gellak sice může vypadat jako vytvrdnutý, ale uvnitř zůstal nevytvrdnutý.
-
Gellakové báze můžu nanášet jako lak?
Gellakové báze Ruscona nejsou jako gellaky, které se dají koupit v drogeriích a používají se na způsob lakování.
Báze jsou určené na profesionální použití a v případě nesprávného použití nemusí držet podle očekávání. Nehty zpevňují jemným C-obloukem a zabalením volného okraje, abychom předešli odlupování. Díky takovému nanesení vydrží v bezchybném stavu 3 až 4 týdny.
Pro lepší představu se můžete podívat na náš YouTube kanál Ruscona nanesení gellakové báze na přírodní nehet.
-
Co všechno potřebuji na práci s polygelem a jaký je postup?
Polygel je speciální gel vyrobený na jiném principu, jako klasické gely. Je tuhý a na nehet se nanáší špachtlí nebo dřívkem. Kombinuje ty nejlepší vlastnosti obou systémů, tedy gelového a zároveň akrylového systému v jednom.
Potřebujete k němu Cleaner, nádobku a štětec 3D Polygel Kolinsky.
Postup je následovný:
1) Nehet musí být připravený stejně jako na klasickou modelaci.
2) Po polymerizovaném podkladovém gelu je nehet připravený na aplikaci polygelu.
3) Z tuby nebo kelímku odebereme špachtlí požadované množství polygelu a naneseme ho na nehet.
4) Štětec, se kterým budeme pracovat s polygelem, ponoříme do nádobky s Cleanerem a hned ho jemně otřeme do buničiny, aby Cleaneru nebylo na štětci přebytek.
5) Polygel začneme po nehtech se štětcem roztláčet tzv. hladěním. Nepoužíváme špičku štětce, ale spíše celou jeho plochu máme položenou na polygelu.
6) Po polymerizaci v lampě setřeme výpotek, vybrousíme pilníkem nedokonalosti a oprášíme.
7) Naneseme jakoukoliv barvu a ukončíme leskem. -
Co všechno potřebuji, když chci dělat gelové nehty?
Základní materiál, který potřebujete na modelaci gelových nehtů:
– Čistič (Cleaner)
– Buničina
– Pusher (zatlačovač nehtové kůžičky)
– Pokud máte brusku, tak nástavce na kůžičku
– Nůžky
– Kleště
– Pilník 100/180
– Pěnový pilník nebo blok
– Kartáček na prach
– Štětec na modelaci (např. SOFT OVAL)
– Šablony
– Nail Prep
– Primer
– Podkladový gel
– Stavební gel
– Jakýkoliv barevný gel
– Ukončovací gel – lesk -
Proč mi gel ztvrdl v kelímku?
Gely mají svoje specifika při zacházení, skladování nebo práci s nimi.
Při jejich používání dávejte velký pozor na to, aby byl kelímek dál od okna a od UV lampy, protože velmi lehce dojde k tomu, že Vám gel ztvrdne a už se s ním nebude dát pracovat. Gely používejte v uzavřeném prostoru a vůbec je nepoužívejte venku. Tam ztvrdne gel během pár sekund.
Při skladování doporučujeme gely nechávat ve tmě, takže nejlépe v zavřeném šuplíku.
-
Který stavební gel je vhodný na extrémně dlouhé nehty?
Na extrémně dlouhé nehty jsou nejlepší gely, které jsou husté a bez samovyrovnávací schopnosti.
Z naší nabídky mezi tyto gely patří:
– Babyboomer gel
– Builder Make-up Light Rose
– Builder Make-up Kalahari
– Builder Make-up Porcelan
– Builder Make-up Pink Tan
– Builder Make-up Beige
– Builder Make-up SkinNebo můžete použít Luxi polyakryl gel, který je ze všech gelů nejtvrdší.
-
Jaký stavební gel je vhodný pro začátečníka?
Nejlepší stavební gel pro začátečníka je spíše hustější a samovyrovnávací gel.
Hustější proto, že má začátečník dostatečný čas na vytvoření stavební vrstvy a samovyrovnávací proto, že gel se sám vyrovná.Z naší nabídky mezi tyto gely patří:
– Builder Soft pink
– FibroThick
– Unique Builder ThickJsou to stavební třífázové gely, takže k nim potřebujete i osobitě podkladový gel.
-
Můžeme nanést na gelové nehty místo barevného gelu gellak?
Všeobecně víme, že klasické gely jsou tvrdší a gellaky jsou pružné-elastické.
Na gelový základ teda můžete aplikovat barevný gellak. Ale na gellakovou bázi nedoporučujeme nanášet barevný gel, protože nehet může následně i při malé manipulaci prasknout, protože vrstvy spolu nespolupracují.
-
Proč se mi dělají odchlipy?
Nesprávně odvedená modelace nebo příprava nehtu má za následek vytvoření odchlipů.
Důvodů, proč se dělají odchlipy je nespočetně moc. Několik se Vám pokusím vyjmenovat:
1) Špatná příprava nehtu – nehty musí být důkladně očištěné Cleanerem, kůžička odstraněná, nehet zmatněný pilníkem a zejména důkladně oprášený.
2) Pokud používáte Primer, doporučujeme štětec od Primeru otřít o buničinu před nanesením na nehet. Pokud ho nanesete přímo z flaštičky na nehtu je ho mnoho a následná podkladová vrstva má problém polymerizovat.
3) Velký pozor na prach. Nehty musíme po zmatnění blokem nebo pilníkem důkladně oprášit kartáčkem.
4) Při nanášení jednotlivých vrstev gelu musíme dávat pozor na kůžičku.
5) Výpotek se nestírá z podkladové ani barevné vrstvy.
6) Šablona, která se vkládá pod nehty musí být upravená přesně podle přírodního nehtu.
7) U modelační vrstvy musí být správně položený “apex”. Nesmí být nízko.
8) Špatně zvolený stavební nebo podkladový gel. Přírodní nehty jsou různé a málo kdy sedí na všechny nehty stejný gel. Proto je dobré vyzkoušet na klientce více druhů a udělat si tzv. kartu klienta, kde je napsané, co dané klientce sedí.
9) Slabé žárovky v UV lampě nebo mnoho hodin v UV/LED lampě. Gel v takových lampách polymerizuje mnohem slaběji.
10) Nepozornost při modelaci. Klientky musí mít ruce na stole a nesmí si chytat vlasy, tvář, anebo dělat cokoliv jiného, kde dojde ke styku nehtů s jinými předměty. -
Jak předejít pálení gelu v lampě?
Pálení gelu na nehtech záleží ve více případech od citlivosti samotných klientech a od toho jaké mají své přírodní nehty. Zpravidla nejčastěji gely pálí klientky, které mají nehty velmi tenké, víc zbroušené pilníkem nebo poškozené z předchozí modelace. Citlivost je také podmíněná i v teplých měsících, kdy gely pálí víc než během zimních měsíců.
Tip jak předejít pálení:
Nehty vložte do lampy a v případě, že je lampa silná nebo nová, nečekejte až gel začne úplně pálit, ale po cca 5 max. 10 sekundách vytáhněte ruku ven, počkejte než pálení odezní, a potom můžete ruku znovu vložit zpět do lampy. -
Můžete mi napsat stručný postup modelace gelových nehtů?
– Nehty očistíme Cleanerem
– Kůžičku zatlačíme Pusherem
– Nehty jemně opilujeme pilníkem – nejlepší pilníkem se zrnitostí 180
– Kůžičku upravíme nástavci na kůži a následně ji ostříháme nůžkami nebo kleštěmi
– Důkladně oprášíme přebytečný prach kartáčkem
– Naneseme Nail prep na celou plochu nehtu
– Naneseme Primer – jen na okolí nehtu (ale pozor na kůži) – štětec jemně otřeme do buničiny, aby nebylo moc Primeru na nehtu, protože by na něm gel těžce polymerizoval
– S podkladovým gelem naneseme první tenkou vrstvu
– Upravíme (nastřihneme) šablonu a vložíme ji pod nehet
– Stavebním gelem naneseme středně tenkou vrstvu (trošku hrubší jako lak) na přírodní nehet a hned si začneme prodlužovat i nehet na šablonu – když máme hotovo, dáme polymezirovat do lampy
– Po polymerizaci můžeme dát dolů šablonu a modelujeme ještě jednu stavební vrstvu gelu, kde se už zaměříme i na apex resp. jeho správné položení
– Po polymerizaci setřeme výpotek čističem a důkladně obrousíme nehet. Následně ho ještě zmatníme blokem nebo pěnovým pilníkem a důkladně oprášíme
– Naneseme barevný gel a dáme polymerizovat do lampy
– Naneseme lesk a dáme polymerizovat – pokud byl výpotkový tak setřeme po polymerizaci výpotek. Pokud byl bezvýpotkový, tak už nestíráme, protože bychom ho mohli zmatnit -
Musím nehty na konci vymodelování stavebním gelem přebrušovat?
Broušení a úprava modelační vrstvy pilníkem je proces, který má značný vliv i na estetičnost nehtu. Pilníkování stavební vrstvy Vám pomůže k přesnému výbrusu apexu nebo dokonalému “zahlazení” chybiček jako jsou např. hrbolky, které mohou vzniknout zejména při modelaci s gelem, který není samovyrovnávací.
Po dobroušení gelu pilníkem doporučujeme nehty uhladit pěnovým pilníkem nebo blokem.
-
Proč je důležité správné postavení “apexu”?
Apex je tzv. vrchol nebo také kdysi nazývaný C-oblouk. Je to místo, kde je soustředěna největší část stavebního gelu, která zabezpečuje stabilitu nebo pevnost nehtů. Při správně položeném apexu je minimální riziko zlomení nebo odpadnutí nehtů.
Pokud máte špatně položený apex, nemusí dojít jen ke zlomení nehtu, ale také i k jeho samotnému odchlipování. Pokud je položený nízko, na část gelu u kořene nehtu, působí tlak, který vytvoří odchlip a nehet je následně uvolnění od lůžka a také může dojít k nepříjemnému úrazu.
Níže na obrázku je znázorněné, jak má vypadat nehet z boční strany, a kde přesně má být uložený apex.
-
Kdy používat Cleaner?
Cleaner je tekutina, která se používá na očištění nehtového lůžka od nečistot a mastnot a také i jako tekutina, která odstraní výpotek, který vzniká při polymerizaci gelu v lampě.
Používáme ho úplně na začátku, před zahájením nehtové modelaci a na odmaštění již konečné vrstvy, to znamená:
– Modelační gel – který jdeme upravovat pilníkem
– Ukončovací gel s výpotkem (ty bez výpotku nepřetíráme čističem, jinak může dojít k zmatnění lesku)Cleaner nepoužíváme na setření výpotku z podkladového gelu nebo barevného gelu!!!
-
Jak mám nasadit šablonu na nehty? Musím ji nějak speciálně upravovat?
Šablona je pomůcka, díky které prodloužíte nehty bez umělých tipů. Výhodou šablon je, že na přírodní nehty nemusíte aplikovat lepidlo a nehty vypadají podstatně lépe jako s tipy.
Šablona se nenasazuje na nehty hned po odlepení z papírku. Musí se upravit, nastřihat a přizpůsobit přírodnímu nehtu. Kdybyste ji hned nalepili a nic neupravili, zkontrolujte, jestli není mezi přírodním nehtem a šablonou mezera, a také jestli sedí i při volném okraji.
Pokud uvidíte mezeru nebo nedostatečné dosazení při volném okraji, šablona se musí jednoznačně upravit. Níže je malá pomůcka, jak šablonu stříhat.Je to ovšem stále jenom pomůcka, a pokud Vám práce se šablonami nejde, nejste spokojeni s výdrží nehtů nebo tvarů, určitě doporučujeme odborné nebo minimálně online školení.
-
Jak se nanáší na nehty podkladový gel?
Podkladové gely, které nabízíme si vyžadují rozdílné nanášení. Některé se musí nanést v extrémně tenké vrstvě – tzv. “vmasírování” do nehtové ploténky štětcem (nehet potom působí jen jako lepkavý, ne jako nalakovaný). Pokud to neuděláte správně, podkladový gel může způsobit odchlipy.
A potom jsou báze, které se nanášejí v klasické tenké vrstvě.
Rozdělení:
Vmasírování gelu v extrémně tenké vrstvě:
– Profi Bond Haftgel
– Bond BiotinTenká vrstva:
– Strong base
– Všechny gellakové báze, které se stávají velmi oblíbené i jako klasické podklady pod modelaci. -
Nestačí jen zatlačení kůžičky? Je potřebná hloubková manikúra s bruskou?
Vzhled gelových nehtů nebo gellakové manikúry má v současnosti “laťku” položenou velmi vysoko. Klientky chtějí mít nehty bez odchlipů nebo časných viditelných odrostů. Tím, že použijeme nástroje na kůžičku, kleště nebo nůžky, docílíme toho, že barevný gel dokážeme nanést těsně ke kůžičce, díky čemu nehty vypadají dokonale. A také je menší riziko odchlipování, protože nehet je důsledně očištěný od kůže nebo malých blanek.
-
Je potřebné před modelací použít všechny přípravné tekutiny (Nail prep, Primer Acid, Primer Acid Free)?
Použití vzpomínaných přípravných tekutin je individuální. Z našich zkušeností a zkušeností našich školitelek, bychom je doporučili následovně.
Nail prep – stálé použití, při každém typu nehtů.
Primer Acid vs. Primer Acid Free – používat při problematických nehtech, které mají odchlipovou tendenci. Primer “otevře” v nehtové ploténce póry, díky kterým gel mnohem lépe přilne.Základ je však použít je v minimálním množství, což znamená před natřením na nehet utřít štěteček do buničiny, a až pak nanést na nehet. Po aplikaci je nutné počkat cca 1 minutu, aby Primery pořádně uschly.
-
Jsou školení v Rusconě akreditované?
Školení, které probíhají v Rusconě nejsou akreditované MŠ ČR a jsou zpravidla klasické, jednodenní.
-
Kolik dní trvá odeslání objednávky?
Objednávky přijaté v pracovní den do 09:00 odesíláme ještě v ten den. Po odeslání jsou doručovány v průběhu 1-2 pracovních dnů, podle typu přepravy jaký jste si zvolili. Pokud se tak nestane, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: objednavky@ruscona.cz.
-
Příprava nehtu u gellaku je stejná jako u modelace gelových nehtů?
Příprava přírodního nehtu u aplikace gellaku je stejná jako u modelace klasických gelů.
Víc k přípravě nehtu najdete v otázce „Co znamená příprava nehtu“ v sekci gelové nehty.
-
Co znamená příprava nehtu?
Příprava nehtu je nejpodstatnější část, díky které je přírodní nehet připravený na aplikaci gelu.
Pokud je příprava nedostatečná, velmi lehce může dojít k odchlipování gelů z nehtů.
Příprava znamená:
– Očištění nehtu Cleanerem (odmaštění)
– Zatlačení kůžičky
– Zmatnění nehtů pilníkem se zrnitostí 180
– Úprava kůžičky nástavci a následné ustřižení kleštěmi nebo nůžkami
– Důkladné oprášení prachu kartáčkem
– Aplikace Nail prep na vysušení nehtu
– Primer (může i nemusí být) – pokud ho používáte, tak doporučujeme před nanesením na nehet otřít o buničinu, jinak by na nehtu těžko zasychal a gel na něm slabě polymerizoval